În atenția fermierilor!
2020-04-30 15:49:10

ANUNȚ

privind   pagubele produse la culturile agricole ( grau, orz, orzoaica, ovaz, rapita, etc) asociate fenomenului meteorologic de seceta pedologica

Avand în vedere  seceta prelungita la nivelul comunei Vultureni, judetul Bacau, vă comunicăm  faptul că, procedura de obținere a despăgubirilor,  începe  cu depunerea, la primaria comunei Vultureni,  a unei înștiințări scrise cu privire la pierderile (peste 30 %) produse prin secetă la culturile agricole păioase și rapiță.
           Înstiintarile scrise trebuie sa cuprinda:

- datele de identificare ale detinatorului de tren agricol,

- suprafata totala declarata,

- suprafata calamitată,     estimativ pe fiecare dintre culturi, cu specificarea dacă suprafata calamitata se afla in zonă irigabila.

Vă rugăm să aveți la dumneavoastra si declarația de suprafata (APIA)  din anul 2019, pentru a putea identifica blocurile fizice conforme terenurilor calamitate.

Primar,

Țăranu Octavian Daniel

Fișiere atașate

Consultare publică

Mai multe
SIPOCA 35
Galerie foto Galerie video Carte de oaspeti Camere web

Chestionare

Cum vi se pare noul site?

Foarte bun

Bun

Necesita îmbunatatiri

Votează

Newsletter

Înscrieți-vă la newsletterul primăriei și veți fi la curent cu ultimele informații.

Recomandări coronavirus